15.11.2013

Bigos

 
Składniki:
- 2 litrowe słoiki kiszonej kapusty
- 4 cebule (pokrojone w piórka)
- 400g karkówki
- 500g pieczarek (można użyć grzybów)
- garść suszonych śliwek
- 2 szklanki czerwonego wina (wytrawnego)
- mały koncentrat pomidorowy
- 3 kostki rosołowe
- sól
- pieprz
- 6 ziarenek ziela angielskiego
- 3 duże liście laurowe
- 1/2 łyżki masła
 
1. Do dużego garnka przekładam kapustę (jeżeli jest zbyt kwaśna odciskam sok i dolewam w czasie gotowania jeśli jest to konieczne).
 
2. Kapustę zalewam gorącą wodą (1/4 wody w stosunku do objętości kapusty, w czasie gotowania zawsze można wodę dolać jeśli jest za mało). Dodaję kostki rosołowe, ziele angielski i liście laurowe. Gotuję na średnim ogniu mieszając od czasu do czasu.
 
3. Karkówkę kroję w kostkę i smażę na suchej patelni. Następnie do mięsa dodaję 2 pokrojone cebulei smażę na złoty kolor. Na koniec solę i pieprzę do smaku. Kiedy mięso jest już gotowe dodaję je do kapusty.
 
4. Na tej samej patelni smażę pokrojone pieczarki (sok z pieczarek odlewam do garnka z kapustą). Kiedy pieczarki przestają puszczać soki dodaję do nich cebulę i masło. Smażę powoli a na koniec doprawiam solą i pieprzem. Gdy pieczarki są już gotowe przekałdam je do garnka.
 
5. Do kapusty dorzucam garść suszonych śliwek, koncentrat pomidorowy i wlewam wino. Gotuję na małym ogniu do momentu aż kapusta będzie miękka. Na sam koniec doprawiam do smaku solą i pieprzem.

 
Smacznego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thank you very much for visiting my blog and all of the comments :)